FastNAC Özellikler

 

Kolay Kullanım

Kullanımı kolay arayüzü ile tüm işlemleri panel üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz! Diğer nac ürünleri gibi karmaşık değildir.

Politikalar

MAC adreslerine göre, Anti-virüs programına göre, Windows versiyonuna göre, son kullanıcı cihazlarında yüklü programlara göre VLAN atamalarını kolay bir şekilde yapabilirsiniz!


 
Radius Yok

Kurumsal ağınızda bulunan ağ cihazlarına ekstra Radius konfigürasyonu yapmanıza gerek kalmdan hızlı bir şekilde network güvenliğinizi sağlayabilirsiniz.

Gelişmiş Rapor Sistemi

Gelişmiş rapor sistemiyle kurumsal ağınızın detaylı bilgilendirmelerine hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz! Zamanlanmış raporlama özelliği ile otomatik raporlar alabilirsiniz .

 

Agent Yok

Kurumsal ağınıza bağlanan son kullanıcıların cihazlarına herhangi bir agent yüklenmesine gerek kalmadan ağınızı güvende tutabilirsiniz! 

 

OU Atamaları

Active Directory entegresi ile OU (Organizational Unit) ‘lara özel VLAN atamalarını kolay bir şekilde yapabilirsiniz! OU yapısı kullanmadan switch bazlı veya katlı bazlı vlan ataması yapabilirisiniz.

Yerli Nac ürünü FastNAC ile

 
Portlar üzerinde bir çok işlemi rahatlıkla yapabilirsiniz.
   • Portun anlık durumunu görebilme. (Aktif bağlantıda, Kapatılmış, Doğrulanmamış Bağlantı, vb)
   • Portun VLAN’ını hızlı bir şekilde değiştirebilme.
   • Portun erişimini anında kapatabilme ve tekrar açabilme.
   • Portu nac kontrolü dışında bırakıp tekrar alabilme.
   • Portun detaylı geçmişini inceleyebilme.
   • Port üzerindeki Son Kullanıcı cihazlarını görme ve cihaz detaylarını görüntüleyebilme.
Son kullanıcı cihazlarının detaylarını kolaylıkla inceleyebilirsiniz.
 • Son kullanıcı cihazları hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Cihazın markası, modeli, işletim sistemi, işletim sistemi versiyonu

  Cihazın işlemcisi, RAM (Bellek) miktarı, Disk alanı (Toplam alan, Boştaki alan) ve üzerinde takılı olan monitörler

  Cihazdaki Ağ Adaptörleri listesi

 • Son kullanıcının en son hangi ağ cihazı üzerinde ve hangi portta takılı olduğunu öğrenebilirsiniz.
 • Son kullanıcının mevcut VLAN’ı, MAC adresi, IP adresini öğrenebilirsiniz.
 • Cihaz üzerinde kurulu olan programları inceleyebilirsiniz ve bunlara göre nac üzerinden erişim kuralı yazarak VLAN ataması yapabilirsiniz.
 • Cihaz üzerinde çalışan uygulamaları inceleyebilirsiniz ve bunlara göre nac üzerinden erişim kuralı yazarak VLAN ataması yapabilirsiniz..
 • Cihaz üzerinde çalışan servisleri inceleyebilirsiniz ve ve bunlara göre erişim kuralı yazarak nac üzerinden VLAN ataması yapabilirsiniz..
Politikalar ile network güvenliğini en üst noktada tutabilirsiniz.
 • Gelişmiş MAC adres politikası ile birlikte kurumsal ağınıza bağlanan cihazlara özel güvenlik seçenekleri belirleyebilirsiniz.
 • Son kullanıcı cihazı üzerinde bulunan Anti-Virüs servisinin durumuna göre güvenlik politikası belirleyebilirsiniz.
 • Son kullanıcı cihazlarının Windows sürümü belirleyeceğiniz versiyonun altında kalma durumuna özel politika belirleyebilirsiniz.
 • Son kullanıcı cihazları üzerinde yüklü programlara göre güvenlik politikaları belirleyebilirsiniz.
FastNAC hatalı erişim veya belirlediğiniz politikalara ters düşen durumları kayıt altında tutmaktadır. Hata günlüğü sayfasında son kullanıcıların hangi VLAN’a taşındığını ve hangi politikaya takıldıklarını anında öğrenebilirsiniz.
FastNAC, istemcilerdeki güvenlik zafiyetlerine ve anomaliye neden olabilecek portları tespit edebilmek için CADP (Client based Anomaly Detection Protocol) olarak adlandırılan yeni bir ağ güvenlik protokolü sunmaktadır. Bu sayede istemcilerde güvenlik zaafiyetine neden olabilecek durumların farkına varabilirsiniz.
FastNAC; anomali tespiti, yüksek güvenilirlik, ajan yazılımına ihtiyaç duyulmaması, ağdaki yatay hareketlere duyarlılık gibi yenilikçi özellikleri kullanarak network güvenliğini uçtan uça sağlayarak analiz edebilirsiniz. Ayrıca, farklı üreticilere ait network cihazları ile kolayca entegre edebilirsiniz.
Bilgisayarlar üzerinde herhangi bir ajan yazılımı kurmaya gerek olmadan istemcilerden istenilen bilgileri alabilirsiniz.
FastNAC ile Radius servera olan bağımlılık ortadan kaldırılmıştır. Ayrıca, Radius server tabanlı network erişim kontrolü bir seçenek olarak sunulmaktadır.
FastNAC ürününün sunduğu network discovery özelliği sayesinde mevcut network topolojisini çıkartarak ağdaki tüm değişiklikleri dinamik olarak takip edebilirisiniz.
Gelişmiş rapor sistemiyle belirleyeceğiniz tarihler arasında kurumsal ağınız üzerinde gerçekleşen tüm olayları anında inceleyebilir ve rapor oluşturabilirsiniz. FastNAC web arayüzü üzerinden zaman bazlı otomatik raporlar oluşturarak e-posta gönderimini sağlayabilirsiniz.
nac ürünleri,ağ erişim kontrolü,ağ güvenlik cihazları,network güvenliği,network erişim kontrolü

Sıfır Güven, Tam Güvenlik!

FastNAC, “Sıfır Güven” politikasıyla son kullanıcı cihazları buffer zone’da bekletilir ve gerekli kontroller yapıldıktan sonra ağ erişimlerine izin verir.

İzinsiz ve yetkisiz cihazların kurumsal ağınıza dahil olmasını engelleme noktasında üretici bağımsız tüm marka ve model ağ cihazlarıyla çalışma yeteneğine sahip bir çözümdür.

Geliştirmesi ülkemizde yapılmış olup tamamen yerli / milli kaynaklar ile TÜBİTAK-TEYDEB Destek Programından yararlanılarak Rakort Bilgi ve İletişim Teknolojileri Tic. Ltd. Şti. tarafından geliştirilmiştir. Ancak, ürün ile ilgili tüm sorumluluk Rakort Bilgi ve İletişim Teknolojileri Tic. Ltd. Şti. aittir.